Grillowanie to żołądka obciążanie

0
80
Grill a ciężkość na żołądku

Maj to początek sezonu grillowego, który – przy pięknej pogodzie – może skończyć się dopiero jesienią. Długie spotykania z przyjaciółmi przy rozpalonym grillu w piękne wiosenne i letnie wieczory to nie tylko ogromna przyjemność, ale również okazja sprzyjająca przejedzeniu czy zjedzeniu większej niż zwykle ilości niezdrowych posiłków, dlatego warto w tym czasie zaopatrzyć się w Riflux, Nifuroksazyd i Lactulosum Polfarmex.

Wiosenne i letnie miesiące to grillowe szaleństwo

Jemy wtedy dużo i tłusto, często sięgamy po alkohol, bo przecież potrawy z grilla najlepiej smakują z dobrze schłodzonym piwem. A co ląduje na grillu? Zazwyczaj karkówka, kiełbasy, czasem kurczak, dużo rzadziej ryby czy warzywa. Wszystko smakowicie przyprawione i przypieczone. Łatwo wtedy o przejedzenie, a w konsekwencji o zgagę lub biegunkę. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Najlepiej sięgnąć po Riflux na zgagę i Nifuroksazyd na biegunkę. Dla osób starszych, które po przejedzeniu często męczy zaparcie, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Lactulosum Polfarmex, która wykazuje bardzo łagodne i „nieuzależniające” działanie przeczyszczające.

Z początkiem maja dla wielu osób rozpoczyna się sezon wyjazdów – czy to weekendowych, czy dłuższych – bliższych i zagranicznych. A że jest to jeszcze przed tzw. „wysokim sezonem”, to ceny wyjazdów zagranicznych są całkiem przystępne, co jest doskonałą okazją, by wybrać się w świat. Kiedy już wykupimy wymarzony wyjazd, kupimy przewodniki i zaczniemy pakować walizkę, nie zapominajmy o odpowiednim zaopatrzeniu apteczki.

W czasie wakacyjnych wyjazdów częściej kupujemy jedzenie na ulicy, próbujemy lokalnych przysmaków, jemy w hotelach pyszne sałatki czy owoce, co niestety może skończyć się biegunką podróżnych. A w dodatku każdy wyjazd to stres dla naszego organizmu – co dla jednych może skończyć się biegunką, dla innych zatwardzeniem. Jeżeli planujemy spędzić urlop stacjonarnie, nie będzie to aż tak dużym problemem, gorzej, jeśli planujemy intensywne zwiedzanie. Szacuje się, że 30-50% podróżujących cierpi na zaburzenia żołądkowo-jelitowe różnego pochodzenia, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd. Dlatego właśnie przy pakowaniu walizek należy zwrócić szczególną uwagę na apteczkę. Koniecznie powinny się w niej znaleźć leki na biegunkę, zgagę i zaparcia – na przykład Nifuroksazyd, Riflux czy Lactuloza Polfarmex.

Nifuroksazyd Polfarmex – zwalcza biegunkę

Nifuroksazyd Polfarmex leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych.

Nifuroksazyd Polfarmex nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ma szeroki zakres działania – jednocześnie wpływa na aktywność wielu szczepów bakteryjnych, nie powoduje „rozleniwienia jelita” ani gromadzenia się bakterii chorobotwórczych w organizmie.1

Nifuroksazyd Polfarmex to jedyny na rynku lek OTC dostępny w dużym, rodzinnym opakowaniu, zawierającym 20 tabletek, w cenie około 9,20 złotych.

Riflux® – zwalcza zgagę

W przypadku zgagi sprawdzają się leki neutralizujące kwasy oraz obniżające produkcję kwasów w żołądku – takie jak Riflux® zawierający ranitydynę.

Riflux® to lek bez recepty, hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: niestrawności,  zgagi, bólów w nadbrzuszu. Riflux® zwiększa poziom pH w żołądku już po 10 minutach! Dodatkowo hamuje wydzielanie kwasu solnego przez 12 godzin. Dostępny jest w formie musujących tabletek – dzięki temu zaczyna działać szybciej, niż tradycyjne tabletki, i lepiej się wchłania. A w dodatku osobie męczonej zgagą łatwiej jest wypić pół szklanki płynu niż połknąć tabletkę.2

Riflux® jest dostępny w wybranych aptekach bez recepty, w cenie około 9,70 zł za opakowanie zawierające 10 tabletek musujących oraz w nowym, większym opakowaniu zawierającym 30 tabletek w cenie 16,5 zł.

Lactulosum Polfarmex – na zatwardzenia

Syrop  Lactulosum Polfarmex to lek dostępny bez recepty, o łagodnym działaniu przeczyszczającym.

Problem z wypróżnianiem często pojawia się podczas wakacyjnych wyjazdów, przy zmianie diety (niewłaściwa dieta jest najczęstszą przyczyną zaparć), spożywaniu zbyt małej ilości błonnika i zbyt małej ilości wody. Szkoda marnować urlop na męczenie się z tą niedogodnością. Dlatego warto zapakować do walizki Lactulosum Polfarmex. Łagodne działanie przeczyszczające tego leku pozwoli szybko rozwiązać problem i w pełni cieszyć się urlopem.3