Przepis na zdrowie – Chlorofil

0
101
Na co jest chlorofil?

Chlorofil jest znany również pod nazwą „zielona krew” lub „krew roślin”, gdyż jego skład chemiczny zbliżony jest do hemoglobiny. Właśnie dzięki niemu rośliny mogą się rozwijać, gdyż odpowiada on za proces fotosyntezy. Jednak nie tylko rośliny czerpią z niego swoją moc. Ma on także prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Dlatego właśnie warto sięgać po produkty obfitujące w niego w codziennej diecie.

Na co wpływa chlorofil?

Chlorofil ma szereg korzystnych dla nas właściwości. Doskonale wspomaga cały układ pokarmowy – poprawia funkcjonowanie jelita grubego, wątroby oraz żołądka. Dodatkowo wspiera system immunologiczny, poprzez zwiększenie dostaw tlenu do organizmu. To tworzy dodatkową barierę ochraniającą nas przed szkodliwym działaniem bakterii oraz innych czynników chorobotwórczych. Osoby borykające się z infekcjami jamy ustnej także powinny sięgnąć po produkty bogate w chlorofil. Zapewnia on przyjemniejszy zapach z ust oraz łagodzi objawy próchnicy.

Chlorofil wpływa nie tylko na nasze zdrowie. Benefity z jego przyjmowania są widoczne również na naszej cerze oraz włosach. Dzięki swoim właściwościom dogłębnie nawilża naszą skórę, regeneruje mikro urazy, jak również spowalnia procesy starzenia. Jest więc idealnym eliksirem na utrzymanie młodego wyglądu.

W czym go znaleźć?

Chlorofil znajdziemy we wszystkich nam znanych zielonych warzywach. Włączmy więc do naszej diety szpinak, brukselki, szparagi czy brokuły. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że wraz z obróbką termiczną warzywa tracą ilość składników odżywczych. Dlatego właśnie, najlepiej spożywać je surowe, w postaci smoothie lub sałatek.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby każdego dnia dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę chlorofilu, warto sięgnąć po ten w płynnej postaci od DuoLife. Kompozycja w pełni naturalnych składników, pozwoli uchronić Twój organizm przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Wzmocni Cię od środka oraz doda potrzebnej energii na każdy dzień.  Płynna formuła skrywa w sobie bogactwo witamin i minerałów. W składzie znajdziemy m.in. bogatą w aminokwasy chlorelle, należącą do grupy „superfoods”. Jest ona najbogatszym źródłem chlorofilu, którego koncentracja w chlorelli jest znacznie większa niż u roślin lądowych. Zawarty w niej chlorofil przyczynia się znacznie do zwiększenia witalności, podniesienia poziomu energii, ale i również poprawia metabolizm. Dzięki niemu łatwiej zrzucić niechciane kilogramy, a także uwolnić organizm od toksyn.

Kolejnym zdrowiodajnym składnikiem znajdującym się w płynnej formule Chlorofil Duo Life jest chlorofilina. Odpowiada ona za utrzymanie układu immunologicznego w optymalnej formie. Odkwasza nasz organizm, zapobiegając tym samym zwłóknienia nerek, czy nawet cukrzycy typu 2.

Zielona butelka skrywa rówież lucernę, słynącą z trzykrotnie większej ilości białka niż soja. Jej właściwości wspierają każdy aspekt naszego ciała. Przyśpieszają proces regeneracji organizmu, łagodzą dolegliwości trawienne, a nawet pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem, a także pełnym witalności wyglądem, należy dostarczać do organizmu odpowiednie ilości chlorofilu. Oczyści on nasz organizm, wesprze układ odpornościowy oraz doda nam energii na każdy dzień. Włączajmy więc go do naszej diety jak najczęściej i cieszmy się pełnią sił.