Sushi – dlaczego tak mocno zyskuje na popularności?

0
118
sushi

Polacy z natury są otwarci na różne kuchnie świata. Doskonałym przykładem jest kuchnia azjatycka, która z roku na rok ma coraz więcej polskich zwolenników. Na mapie gastronomicznej Polski rośnie zwłaszcza liczba restauracji, serwujących sushi menu. Według danych zebranych przez popularne firmy, które świadczą usługi dowozu jedzenia w 2021 roku, liczba zamówień azjatyckich w porównaniu z poprzednim rokiem wskoczyła średnio w dużych miastach o 115%. Przyczyny takiego zjawiska zostają opisane właśnie w tym artykule.

Zestawy sushi jako symbole smaku i zdrowia

Sushi a praktyce rolki zawierają w sobie wiele składników w postaci warzyw, ryb czy owoców morza. Niezwykłe połączenia komponentów sprawia, że takie danie jest nie tylko smaczne, lecz także zdrowe. Największy popyt rejestrują knajpy w dużych miastach np. sushi w Tychach.

Z uwagi na szereg właściwości odżywczych osoby, które lubią zjeść coś zdrowego i smacznego odwiedzają restauracje sushi. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości kwasów nienasyconych tłuszczowych Omega-3, znajdujących się w rybach i owocach morza. Składniki te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pracy serca, narządu wzroku i układu nerwowego.

Azjatycka różnorodność w formie bogatego sushi menu

Popularność sushi wynika również z jego różnorodności rolek, którą cenią sobie Polacy. Nawet najbardziej wybredny klient znajdzie swój ulubiony rodzaj. Najchętniej obywatele Polski wybierają te sushi menu, które zawierają maki set, futomaki i futomaki w tempurze.

Kiedy Polacy najchętniej kupują sushi?

Z uwagi na przystępną formę sushi najchętniej Polacy zamawiają ten azjatycki przysmak w weekendy godzinach wieczornych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ sushi jest szczególnie popularne nie tylko ze względu na rozmaitość smaków, lecz także z uwagi na piękny widok.

Dlatego wiele osób decyduje się na sushi menu z okazji randki czy zaręczyn. Genialny widok jednak nie przeszkadza w jedzeniu tych małych dzieł sztuki w porze lunchowej z kolegami z pracy, w dobrej restauracji tj. Kaya położonej w Tychach.

Najwierniejsi fani sushi potrafią także zamówić rolki jeszcze przed popołudniem. To najlepiej pokazuje, że ta kuchnia odpowiada kulinarnie Polakom pod każdym względem.