Szok! Więcej witaminy C niż w pomarańczy!

0
104

Wszyscy krzyczą zażywaj jak najwięcej witaminy C. Ale jak ją zdobyć? Polecana jest nam witamina C w tabletkach lub w proszku, która w ogóle jest nieprzyswajalna przez Twój organizm.

Są różne sposoby, żeby dostarczyć witaminę C do swojego ciała. Ja mam dzisiaj dla Ciebie niesamowitą propozycję, która załatwi dwie Twoje potrzeby:

1. Dostarczysz sobie olbrzymią ilość witaminy C.

2. Będziesz mógł rozgrzać swój organizm.

Proponuję Ci herbatę sosnowo-rozmarynowo-lukrecjową.

Pierwszym składnikiem tej cudownej herbaty jest sosna. Sosna jest jednym z najbardziej pospolitych drzew. Możesz znaleźć ją w odległości kilku lub kilkudziesięciu metrów od swojego domu. Wszystkie igły zawierają 300 razy więcej witaminy C niż pomarańcze! W ten sposób będziesz mógł dostarczyć sobie brakującej witaminy C w sposób naturalny. Nie w sposób chemiczny,poprzez tabletkę wytworzoną w fabryce, która nie przyswaja się w ogóle. Jak zrobisz sobie herbatkę z sosny to będziesz czuł, że żyjesz. Ludzie mówią, że dieta surowa jest droższa. My myślimy, że mnóstwo rzeczy rośnie za darmo – w Twoim ogródku, lesie. W odległości około kilometra od Ciebie, znajduje się pokarm, który potrzebujesz, za który nie musisz płacić. Możesz pójść, pozbierać go i w ten sposób odżywić swoje ciało.

Kolejnym składnikiem herbaty jest rozmaryn. Jest jednym z największych na świecie stymulantów i antyoksydantów. Jest to magiczne ziele na długowieczność. Dostarcza ono mnóstwo wapnia, mające duży wpływ na obniżenie stresu. Ponadto ma świetne działanie na wszelkie obniżenia nastroju, jak i również pamięć. Podnosi niskie ciśnienie oraz wspomaga gruczoły nadnerczy. Na lecznicze działanie rozmarynu mogą również liczyć osoby, mające problemy z wypróżnianiem, z wątrobą oraz z woreczkiem żółciowym.

Ostatni składnik to lukrecja. To nie tylko jeden z najzdrowszych słodyczy na ziemi. Lukrecja jest również składnikiem, mającym działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe. Ten składnik stymuluje system immunologiczny. Jakby tego mało to jest świetna na prostatę, wypadanie włosów, zawiera ponad 400 składników fitochemicznych. No i przede wszystkim, lukrecja sprawia, że czujesz się świetnie, poprawia poziom nastroju. Podsumowując, jest jednym z najsilniejszych naturalnych leków, jakie istnieją!

Jak przygotować herbatę?

Igły sosny i rozmaryn wkładamy do sitka, żeby opłukać je chłodną wodą. Następnie wkładamy je do garnka i zalewamy 1,5 wody. Wrzucamy dwa 5 cm korzonki lukrecji. Przykrywamy i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować, zmniejszamy gaz i na bardzo małym ogniu gotujemy przez kolejne 20 minut. Herbatka gotowa. Jest to jedna z najzdrowszych herbat, jaką możesz wypić. Sosna zawiera 300 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Do tego korzeń lukrecji i rozmaryn o cudownych właściwościach. Coś wspaniałego.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 265 tys. osób na Facebooku, mającego 199 tys. subskrypcji na YT oraz 24 tys. na Instagramie. Jest też autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, a także książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Poza tym Mariusz Budrowski to pomysłodawca programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.