Zakupy po polsku. Jakie produkty najchętniej wybieramy w sklepach?

0
98
Polacy na zakupach

Na polskim rynku mamy dostęp do dużej ilości zarówno produktów świeżych, jak i mrożonych.  Po jakie produkty jednak najchętniej sięgają Polacy? Jak często kupujemy mrożonki i w jakiej postaci? FRoSTA postanowiła to sprawdzić.

Miłośnicy owoców i warzyw?

Z badań zleconych przez markę FRoSTA[1] wynika, że najczęściej spożywanymi produktami przez Polaków są owoce i warzywa. Niemal 50% Polaków włącza je do swojej codziennej diety, a aż 95% spożywa je przynajmniej raz w tygodniu. Najbardziej popularnym mięsem jest mięso białe, po które raz w tygodniu sięga aż 93%, a codziennie w kuchni korzysta z niego 9% społeczeństwa. Na zakup czerwonego mięsa Polacy decydują się rzadziej. Posiłki z niego przygotowuje się z niego co najmniej raz w tygodniu w ponad ¾ domów. Ryby w tej samej częstotliwości je się za to w 70% gospodarstw.

A mrożonki – lubimy czy nie?

Polacy coraz częściej widzą zalety produktów mrożonych. Dla 62% badanych używanie ich w kuchni wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu, a 57% jest przekonana, że mrożonki mogą znaleźć się w zdrowej diecie. Nic dziwnego, że mrożonki z każdym dniem zyskują na popularności.

Okazuje się, że podczas cotygodniowych zakupów spośród mrożonek najchętniej wybieramy ryby.  Na ich zakup decyduje się aż 37% Polaków. Drugim najchętniej kupowanym produktem są warzywa (24%). Następnie uplasowały się dania gotowe (21%), a tylko 15% Polaków decyduje się na zakup mrożonych owoców.

Jak wynika z wyżej przytoczonych danych, typowy polski koszyk…nie jest taki typowy i w zależności od częstości zakupów, bardzo się zmienia. Możemy w nim znaleźć zarówno produkty świeże, jak i mrożone. Spróbuj dań FRoSTY i sprawdź, że oprócz krótkiego czasu przygotowania, wyróżnia je też pyszny smak.


[1] Badanie przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w marcu 2019 na próbie reprezentatywnej osób w wieku 25-55 lat, N=1015 oraz N=921, marzec 2019.