Mazurska Manufaktura Alkoholi wprowadza na rynek nalewki kraftowe

0
89
Nalewki kraftowe

Mazurska Manufaktura Alkoholi, rodzinna firma specjalizująca się w produkcji alkoholi mocnych, debiutuje na rynku z kolejnymi produktami z serii kraftowej. Po Czystej Wódce, firma prezentuje Kwaśną Wiśnię oraz Rześką Pigwę. Niedawno w sprzedaży pojawiło się ponadto wskrzeszone przez Manufakturę kultowe piwo Jurand. Rozwój portfela wyrobów rzemieślniczych to m.in. efekt przeprowadzonej zbiórki crowdfundingowej, w ramach której Spółka pozyskała aż 2,54 mln zł.

Seria wysokoprocentowych wyrobów kraftowych Mazurskiej Manufaktury Alkoholi jest tworzona w oparciu o tradycyjne receptury, metodami rzemieślniczymi, z wykorzystaniem wysokiej jakości spirytusu pszeniczno-żytniego oraz wody z mazurskich źródeł. Kwaśna Wiśnia oraz Rześka Pigwa są dostępne w oryginalnych butelkach z zamknięciem typu swing-top, o pojemności 500 ml. Sugerowana cena detaliczna plasuje się między 25,99 a 29,99 zł. – Od lat obserwujemy zmieniające się trendy rynkowe i konsumenckie, rosnącą świadomość i otwartość Polaków na nowe smaki i poszukiwanie nowości w ofercie lokalnych producentów. To oczywiście pokłosie rewolucji kraftowej trwającej w segmencie piwa. Naszym celem jest pokazanie szerszej grupie konsumentów, że kraft to jednak nie tylko piwo – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i współwłaściciel Mazurskiej Manufaktury Alkoholi. Firma prowadzi obecnie rozmowy w zakresie wprowadzenia premierowych nalewek na półki sklepowe z kilkoma ogólnopolskimi sieciami handlowymi, jak również z lokalnymi hurtowniami i dystrybutorami.

W kolejnych miesiącach Spółka planuje poszerzyć serię produktów kraftowych o: Likier Jajeczny, Gin oraz Bimber z Galindii

W lokalnej sprzedaży jest już z kolei dostępne legendarne piwo Jurand. Jego wskrzeszenie wymagało od właścicieli Mazurskiej Manufaktury Alkoholi wielomiesięcznych starań o pozyskanie marki oraz receptury trunku, jak również o znalezienie zakładu, który wyprodukuje piwo zgodnie z koncepcją Spółki. Produkt jest dostępny w sklepach w butelkach 0,5 l, w dwóch wersjach: pils w sugerowanej cenie 5,99 zł oraz piwo pszeniczne w cenie 6,49 zł. – Powrót piwa Jurand ma wymiar symboliczny. To pierwszy krok na drodze wskrzeszenia tradycji browarnictwa w Szczytnie. Nasza siedziba mieści się w ostatnim z działających Browarów Warmińsko-Mazurskich. Dlatego, naszym celem jest rewitalizacja szczycieńskiego Browaru i przywrócenie mu dawnej świetności. Chcemy to osiągnąć m.in. dzięki Jurandowi, jako że część dochodów z jego sprzedaży zostanie przeznaczona właśnie na wspomnianą rewitalizację – dodaje Jakub Gromek z Mazurskiej Manufaktury Alkoholi.

Rozwój oferty Mazurskiej Manufaktury Alkoholi jest możliwy m.in. dzięki zakończonej na początku lipca kampanii crowdfundingowej, w ramach której firma pozyskała od ponad 1000 nowych akcjonariuszy aż 2,54 mln zł. Daje to Spółce 5. pozycję w historii największych emisji na portalach crowdfundingu udziałowego.

O firmie

Mazurska Manufaktura Alkoholi to spółka produkująca alkohole mocne w kilku segmentach rynku i kilku rodzajach asortymentów, w tym alkohole kraftowe. Firma ma swoją siedzibę ma w Szczytnie, w ponad 100-letnim browarze który wpisany jest na listę zabytków Warmii i Mazur. Spółka działa w oparciu o tradycyjne receptury i najwyższe wymagania jakościowe. W procesie produkcji korzysta z własnych, najczystszych mazurskich  ujęć wody. Wśród flagowych produktów firmy można wymienić wódkę Bielik  rzemieślniczy produkt klasy premium wyróżniony m.in. w konkursie Superior Taste Award w Brukseli, jak również Wódkę z Mazur stanowiącą wizytówkę regionu i Advocat  w 100 proc. naturalny likier jajeczny. W wyniku kampanii crowdfundingowej realizowanej od kwietnia do lipca br. Spółka pozyskała aż 2,54 mln zł od ponad 1000 akcjonariuszy, co daje jej 5. miejsce w historii największych emisji na platformach equity crowdfundingowych. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie Mazurskamanufaktura.pl.