Nowość! Mocne i wyraziste wino o truskawkowym aromacie Witosha Rose

0
88
Nowe wino

Witosha Rose to powiew świeżości dodający do tej wyjątkowej rodziny wyrazistych i pełnych smaku win lekkość aromatu róż oraz truskawek. Jeżeli szukasz zbalansowanego smaku i głębokiego aromatu, jest to idealne wino dla Ciebie.

Zjawiskowość słodkich win deserowych Witosha objawia się już na wczesnym etapie ich tworzenia, dzięki wyjątkowemu położeniu winnicy Vinex Slavyantsi w Dolinie Sungurlare. Jest ona częścią Doliny Róż, która zapewnia wyjątkowe warunki klimatyczne i glebowe, umożliwiające produkcję win o wysokiej jakości i niezapomnianym smaku.

Łagodne zimy i lata o ciepłych dniach oraz chłodnych nocach zapewniają idealne warunki do produkcji wina

W oparciu o opracowany przez doświadczonych technologów unikalny proces powstawania, starannie dobrane, dojrzałe bułgarskie winogrona przemieniają się w wyraziste i aksamitne w smaku wina,
o esencjonalnym ciele. Wytwarzane są z moszczu dojrzałych winogron, przez co zawierają w sobie wysoki poziom cukru,co pozwala osiągnąć odpowiednio wyższy poziom alkoholu, wzmacniany dodatkowo własnym destylatem z winogron. Poprzez zastosowanie najnowszych technologii i dbałość o tradycyjne receptury winifikacji, w naturalny sposób udaje się uzyskać mocny trunek – ok. 17% vol.
– najwyższej jakości. Pozostałością po procesie produkcji jest uformowany aromat dębiny, który może być przyjemnym dodatkiem dla koneserów win.

Wyróżnikiem Witosha Rose, pierwszego od lat rozszerzenia marki, jest wyjątkowo zbalansowany smak, charakteryzujący się świeżością i lekkością aromatu róż oraz truskawek. To słodkie wino idealnie sprawdzi się jako dodatek do deserów, więc jego smak świetnie współgrać będzie z wykwintnymi deserami, kremami i ciastami. Wino samo w sobie może również pełnić rolę deseru dla osób, które nie przepadają za zbyt dużą dawką słodyczy. W okresie letnim, w połączeniu z lodem i wodą gazowaną bardzo dobrze sprawdzi się również jako niestandardowy, orzeźwiający drink, który na pewno zaskoczy wszystkich znajomych.