Pełnoziarniste paluchy drożdżowe z przyprawami

0
99
Pełnoziarniste paluchy drożdżowe

Aromatu drożdżowych wypieków nie da się pomylić z żadnym innym. A te przygotowane samodzielnie cieszą szczególnie. Choć wymagają odrobiny cierpliwości i staranności – smakowity efekt jest tego z pewnością wart. Wykorzystując ten prosty przepis, przygotujemy chrupiące drożdżowe paluchy, których smak „podkręca” dodatek przypraw – curry, czosnku, słodkiej wędzonej papryki. Zaserwowane z ulubionym dipem, stanowić będą idealny zestaw przekąskowy.

Podstawą sukcesu są dobre, jakościowe składniki

Do przygotowania tych pysznych paluchów należy użyć mąki pełnoziarnistej oraz napoju owsiano-migdałowego Sante Organic. To produkt BIO, z europejskim logo produkcji ekologicznej – czyli tzw. „Euro-liściem”. Powstaje zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Nie zawiera substancji dodatkowych, konserwantów ani barwników, jak również nie ma dodatku cukrów (zawiera tylko naturalnie występujące cukry). Naturalnie nie zawiera laktozy i wyróżnia go niska zawartość tłuszczów nasyconych oraz soli. A dodatkowo – świetnie smakuje!

Pełnoziarniste paluchy drożdżowe z przyprawami

Składniki:

300 g mąki pełnoziarnistej

200 g napoju owsiano-migdałowego Sante Organic

7 g suchych drożdży

1/2 łyżeczki soli Sante

1/2 łyżeczki cukru trzcinowego Sante

2 łyżki oliwy z oliwek

Do posypania:

1 łyżeczka curry

1 łyżeczka papryki wędzonej słodkiej

1 łyżeczka czosnku granulowanego

Przygotowanie:

Wszystkie składniki wrzucamy do miski i wyrabiamy na gładkie ciasto. Zostawiamy
do wyrośnięcia na 30 minut. Następnie ciasto dzielimy na 24 równych części. Z każdego kawałka formujemy rulon, składamy na pół i rolujemy. Układamy na papierze do pieczenia w odstępach i posypujemy przyprawami wedle uznania. Część curry, część papryką, część czosnkiem granulowanym. Paluchy pieczemy 12 minut w piekarniku nagrzanym do 190°C z termoobiegiem lub 200°C bez termoobiegu.